Jak smakuje wiosna w Korei?

No właśnie, jak? Naszą kolejną próbę Youtubową możecie zobaczyć tutaj. Niestety nie udało nam się skolekcjonować wszystkich, dostępnych na chwilę obecną rzeczy, stąd też nowy post! Okres kwitnienia wiśni zawsze wzbudza wiele emocji i jest bardzo entuzjastycznie oczekiwany przez wszystkich. Co prawda, Korea nie osiągnęła jeszcze poziomu Japonii pod tym względem, ale szał na jedzenie i napoje z motywem "벚꽃" (beot kkot/ cherry blossom/ z japońskiego popularnie sakura) jest. 


Napoje 

Największą popularnością cieszą się oczywiście kawy. Sezon wiosenny się dopiero zaczyna, a najwcześniej ze swoją ofertą wystartowała Ediya i Yogerpresso. W mniejszych kawiarniach również znajdziemy mnóstwo kaw z takim samym motywem. Większość z nich to jednak bardziej bardzo słodkie desery niż kawa, ale trzeba przyznać, że wyglądają niesamowicie. W tym sezonie też kawa Kanu (Americano) ma swój "spring blend", a reklamuje go dobrze Wam znany Gong Yoo (LINKJeśli ktoś nie przepada za kawą, herbaciarnia Osulloc ma dla nas wiosenną herbatę. 
Coca Cola również wypuściła wiosenną edycję, jednak cieszyć się możemy tylko ładnym opakowaniem. Smak pozostał bez zmian. 
W naszym filmiku próbowałyśmy napojów gazowanych, które jednak nas wcale nie zachwyciły smakiem. Zielona puszka to napój o smaku winogron, różowa natomiast to po prostu zwyczajna oranżada.Dla amatorów mocniejszych napojów są dwie propozycje, wiosenne soju i makgeolli!    Jedzenie 

Tutaj też mamy spory wybór. W sklepach pojawiło się dużo słodyczy, ciastek czy słodkich bółek z nadzieniem wiśniowym i truskawkowym. Popularne w Korei chipsy Honey Butter Chips też mają swoją limitowaną edycję. Nawet popcorn doczekał się wiosennej odsłony! 


Poczuć klimat wiosny i kwitnących wiśni możemy już od samego rana, zaczynając dzień z taki oto płatkami śniadaniowymi! A jeśli komuś jeszcze mało, to i na lunch coś się znajdzie ;) (Bibimmyeon/ mix noodles) 

W tamtym roku na półkach sklepowych można było również znaleźć różowe hamburgery. Niestety nie miałyśmy okazji ich spróbować. 
Wszystko inne  

Jak już jesteśmy najedzeni i szczęsliwi, to można wyruszać na wiosenne zakupy! Talerzyki, kubeczki, artukyły papiernicze i wiele innych potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy znajdziemy praktycznie wszędzie. Oto niektóre przykłady:


Wiosenna kolekcja ze Starbucksa

Wiosenna kolekcja z Daiso


Mamy nadzieję, że Wy też już cieszycie się wiosną! ;)

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popular Posts